Soru:

Cinsel ilişki yaşamadım sadece sürtünme yoluyla orgazm olabiliyorum bedenime dokunarak olamamam bi sağlık sıkıntısı mı?

Cevap:

Merhaba,

Orgazm deneyimleri çeşitlidir. Kişiler bir çok şekilde orgazm deneyimleyebilir. Bunlar dokunarak, dokunmayarak veya sürtünerek olabilir. Ancak burada kritik olan kişinin istediği deneyimleri yaşayabilmesidir. Orgazmın farklı yöntemlerini keşfetmek eğlenceli ve zevkli olabilir. Orgazm deneyimlerine dair farklı okumalar yapmak, alışılan davranışlara ek olarak mastürbasyon deneyimlerini çeşitlendirmek farklı yollarla orgazm deneyimlemek için faydalı olabilir. 

Mastürbasyon, cinsel zevk için kişinin kendini uyarması anlamına gelir. Bedenini tanımanın ve cinsel olarak nelerden zevk aldığını anlamana yardımcı olabilir. Aynı zamanda mastürbasyon stresi azaltmak için iyi bir yöntem olabilir. Mastürbasyon güvenli ve zevkli olmasının yanı sıra, başkalarının seni nasıl memnun edebileceklerini bilmelerini sağlamak için kendini nasıl memnun edeceğini bilmene yardımcı olur. Bedenini ve seni cinsel olarak iyi hissettiren şeyleri tanımanın harika bir yolu olabilir. Aynı zamanda zihinsel ve duygusal sağlığın için de faydalı olabilir.

Belli yollarla orgazm olabilmek oldukça olağandır, ancak bu durum seni rahatsız etmeye başlarsa veya ilişkilenmelerini ve cinsellik deneyimlerini etkilemesi durumunda bir sağlık uzmanına (jinekolog, ürolog, cinsel terapist) danışman en güvenilir ve sağlıklı sonuç olacaktır.

Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Comments are closed.

WhatsApp